Uchycení robota

Uchycení robota

Robotický čistič oken značkcy WinbotŘada lidí, kteří si pořizují robotický čistič oken, mají obavu z toho, že tento domácí pomocník z okna spadne. Toho se ovšem obávají zbytečně. Čistič oken se opravdu pevně drží skla nebo obkladů, takže spadnout nemůže.

Na českém trhu existují dva typy těchto čističů oken. První z těchto typů je na okno připevněn pomocí magnetů, které jsou umístěné ve dvou jednotkách uchycených proti sobě na opačných stranách skleněné tabule. Tyto jednotky se tak k sobě magneticky přichytí a po okenní tabuli se pohybují současně. Tento typ robotických čističů je vhodný pro čištění skla, které je tlusté 5 až 25 mm.

Robotický čisti oken HobotDruhý typ spočívá v uchycení robata na sklo díky podtlaku vytvořeného motorem. Ten je napájen elektrickou energií prostřednictvím dostatečně dlouhého kabelu. V případě, že dojde k výpadku proudu, nemusíte se bát, že by se robotický čistič oken od okna pustil, spadl na zem a rozbil se. Pro takové případy jsou tyto čističe opatřeny záložní vestavěnou baterií. Můžeme tedy říci, že tento domácí pomocník pracuje na stejném principu jako vysavač. Musíte také počítat s tím, že jakmile vznikne podtlak, bude mírně složitější robotický čistič oken od okna či skla odlepit. Právě tento typ robotických čističů na českém trhu převažuje. Je vhodný zejména na prosklené povrchy od tloušťky 3 mm.

Robotické čističe oken používají k čištění speciální malé utěrky, které se připevňují na hlavici robota. Tyto utěrky jsou vyrobeny z mikrovlákna, takže se po skle snadno pohybují a účinně zachycují nečistoty v pórech a absorbují čistící roztok pro čistá a zářivá okna. Jedná se o velice šetrný materiál, takže se nemusíte obávat poškrábaní lesklých povrchů.

O webu

Nebaví vás neustálé nudné čištění oken a jiných skleněných ploch? Robotický čistič oken je tu právě pro vás. Je vhodný nejen na okna, ale i na zrcadla, zrcadlové skříně a jiné skleněné plochy či obkladačky. Tento výborný domácí pomocník vás jistě dostane nejen svými výbornými výsledky, snadnou obsluhou a jednoduchou údržbou, ale i svým jedinečným designem, díky kterému dokáže umýt nečistoty i z těch nejzazších rohů. Pokud máte zájem se o tomto domácím pomocníkovi dozvědět více, naše webová stránka je tu právě pro vás!